Archive for the ‘Enduro’ Category

MČR Enduro Šumperk 2019

Úterý, Červenec 23rd, 2019

O víkendu 20.-21.července se konalo první letošní Mistrovství ČR v Enduru.

Trať : Klasický Šumperk, kterého jsem účastnil již po páté. Trať vedla většinou po lesních cestách nebo krajích luk. Vzhledem k suchu byl podklad tvrdý a prašný. Na přejezdech v lese to šlo ale na testech se prášilo celkem dost. Sice v noci na sobotu docela pršelo ale na trati to nebylo vůbec znát. Od pořadatele bylo rozumné rozložit startovní pole po dvou jezdcích do minuty. Tím se závod aspoň trochu zpříjemnil od prachu. V sobotu se startovalo v 9:00 (celkem 4 kola, každé po 70km) a v neděli v 8:00 (celkem 3 kola).

Enduro test : Startovalo se na lesní cestě a test pokračoval motanicí na louce, následovala krátka lesní pasáž a pak krajem louky do cíle. Jezdil se kolem 2:45.

Cross test : Obsahoval umělé překážky a byl beze změny oproti poslednímu pořádanému podniku. Jezdil se kolem 3:30.

Sobota : Po delší pauze co jsem se endura neúčastnil jsem se docela těšil. Krátké testy ale znamenaly, že každá chyba se těžko dohání. Snažil jsem se jet v klidu bez pádu, což se mi povedlo. Na jednom testu jsem si “zašlápl” motor a musel znovu startovat. Nakonec z toho bylo 4. místo ve třídě E2 se ztrátou 9 vteřin na třetího. V absolutním pořadí těsně na 11. místě za TOP 10. S výsledkem spokojenost na letošním prvním závodě.

Neděle: Abych mohl bojovat o třetí místo (more…)

Závody dvojic Bogatynia (PL)

Čtvrtek, Červen 27th, 2019

O uplynulé víkendu jsem se zúčastnil krásného závodu dvojic v Bogatyně. Německý pořadatel ve spolupráci s polskými lidmi nachystal pěkné 25-ti minutové kolo s jedním měřeným úsekem (cca 4 minuty).

Závod se jel na 4h ve dvojicích, jel jsem ve složení Milan Kubík - Jan Vacek. Oba na motocyklech Beta. Bohužel pořadatel neuměl moc anglicky a vysvětlil nám špatně pravidla :-) jeli jsme o 2 kola navíc (místo 8 jsme stihli 10kol), které nakonec byly přičteny do konečných časů (neškrtaly se jak nám bylo původně vysvětleno) a tím pádem pro nás hadicap v konečném součtu časů. Bylo z toho až 5. místo. Po projití jednotlivých kol jsme měli nejrychlejší všechny měřené úseky a v pohodě by z toho bylo 1. místo :-) bohužel, naší nevědomou chybou to dopadlo jak dopadlo…. tak příští rok tento výsledek jistě napravíme.

Kolo bylo nataženo v okolí motokrosové trati, výhradně po lese. Nechyběly výjezdy, sjezdy, bahnité úseky, technické úseky ani rychlejší pasáže. Závod jsme pojali jako trénink před nadcházejícím seriálem endura, kterého se letos po pauze opět zúčastním.

Kalendář endura je následující :

20.-21.7   Šumperk

24.-25.8   Plasy

14.-15.9   Uhlířské Janovice

5.-6.10.   Hrobčice

Enduro Panorama 2018 (RO)

Pátek, Květen 18th, 2018

Vzhledem k situaci která se letos děje kolem závodů pod hlavičkou AČR jsem se rozhodl vyzkoušet jiný typ závodu.
Vydali jsme se na vychvalované Enduro Panorama ročník 2018 v Rumunsku. Jedná se o typ závodu Hard enduro, konkrétně tento závod je 4 denní. Závod se konal 3.-6.května na okraji městečka Ghelari (kousek na jih od města Deva).

Cesta do Rumunska probíhala bez problémů a bez zdržení, kupodivu rumunské dálnice jsou v lepším stavu než ty v ČR. Celkem jsme měli na tachometru natočeno 1150km. Počasí podle předpovědi mělo být teplé a slunečné, což se vyplnilo a celý týden bylo příjemných 25 stupňů.

Den 0:

Po přejímkách jsme se vydali na kratší výlet do místních hor pod vedením Marcela. V Rumunsku není problém s ježděním po lese jako v ČR. Okoukli jsme místní terén, vyzkoušeli si pár výjezdů a sjezdů. Odpoledne jsme dorazili zpět do depa u penzionu Panorama. Penzion leží na vyhlídce s perfektním zázemím ( teplé sprchy, WC, restaurace atd.). K večeru jsme si ještě byli projet prolog který nás měl čekat hned ráno jako rozřazovací závod do odpoledního.

(more…)

Brzdové kotouče

Neděle, Listopad 13th, 2016

Prodej a výroba kvalitních brzdových off-road kotoučů.

Inzarát naleznete ZDE.

ISDE 2015 - Slovensko

Pondělí, Srpen 3rd, 2015

Na ISDE 2015 budu sedlat zcela nový motocykl značky Beta 350 EFI model 2016. Děkuji tímto za podporu od firmy Motopalic.cz a Rpmotmaxcz.cz

MMŘ Enduro Liblín

Pondělí, Červenec 13th, 2015

Tento víkend, 18.-19.července se koná třetí podnik v rámci seriálu MMČR Enduro. Lokalitou je Hradiště u Klatov - Liblín. Předpověď počasí na víkend vypadá dobře, tak se přijeďte podívat.

Jak si stojím ve třídě E2 průběžně (po dvou odjetých podnicíh) se můžete podívat ZDE.

ISDE 2015 - Slovensko

Pondělí, Červenec 13th, 2015

Team motoklub Chrastava má schválenou účast na letošní mezinárodní šestidenní, která se bude konat v termínu 7.-12. září na Slovensku.

Klubový team pojede ve složení :

Milan Kubík - Beta 350, třída E2

Petr Hušek - KTM 450, třída E2

Radek Bezděk - Husqvarna 350, třída E2

Libor Probošt - manager

Endurosprint Sedlčany - březen 2015

Pátek, Duben 3rd, 2015

Zdravím fanoušky endura,

po zimní pauze proběhl první kontrolní závod pod hlavičkou AČR.

Lokalitou byla známá sedlčanská kotlina kde pořadatel “namotal” dva testy. Enduro test se jezdil kolem 6:30min a cross test kolem 4:10min.

V první řadě musím uznat, že je opravdu znát když trať vytyčí jezdci kteří už na motorce něco dokázali. Tím lehce narážím na fakt, že v jakémkoliv terénu lze postavit pěkný okruh který se blíží výšším soutěžím. Trendem dnešní doby je stavět tratě do rychlosti a plynulosti a tak tomu bylo v Sedlčanech. Střídání motokrosového a endurového rytmu prověřilo dokonale všechny jezdce. Tímto tedy děkuji za pěkné svezení na úvod sezóny, jistě na tom má zásluhu Eda Helmich, Ráďa Toman a v neposlední řadě pan Robert Šíp :)

Po 13-ti letech jsem poprvé v životě usedl za řidítka čtyřtaktního stroje značky BETA 350 EFI.

V sobotním závodě jsem si zvykal na 4 doby hlavně po lese a také na kluzký terén. Ještě se s tím musím poprat na tréninku ale jelo se mi na nové motorce dobře. Zkoušel jsem různé stopy. Oproti 2T je to uplně jiný styl (more…)

Jaro už se hlásí …

Čtvrtek, Únor 19th, 2015

Po chřipkovém období (taky jsem se nevyhnul) kdy počasí přeje tréninku na moto, se po kratší pauze opět vrátím do sedla. Tréninky se snažím zaměřit na objem a výdrž. Doufejme, že už nebude moc mrznout a půjde každý víkend sedět na motorce.

Přihazuji foto nové výbavy pro letošní sezonu.

Děkuji za podporu : ASP GroupRP Motomax, Motopalic

Zimní příprava

Pondělí, Prosinec 29th, 2014

Motocykl Beta RR 350 EFI. Jakmile počasí dovolí, proběhne zajíždění nové motorky a pravidelné tréninky. Zatím se připravuji po fyzické stránce v rámci zimní přípravy.